Takımımız

Ömer Faruk Baş

Kurucu

Ömer Faruk Baş İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendiliği bölümünü okumuştur. Üniversite eğitimi yıllarında savunma sanayi sektöründe projeler yapmıştır. FNSS Savunma Sanayi A.Ş ve Otokar Savunma Sanayi A.Ş firmalarında deneyim kazanmıştır. Üç ay Amerika’da Mentor Language School’ da dil eğitimi almıştır.  Rortring ‘’Think on fashion ‘’yarışmasında tasarım birinciliğine layık görülmüştür. Üniversite yıllarının son döneminde Kaşif Eğitim Danışmanlığını kurmuştur. Eğitim hayatı süresi boyunca kişisel gelişim ve ticaret ile ilgilenmekte olan Ömer Faruk Baş özel bir şirkette savunma sanayi üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Sosyal sorumluluk projelerinde ve dernek faaliyetlerinde aktif  olarak rol almaktadır. Halen gönüllü olarak sosyal aktivite paylaşım platformu üzerine yirmi kişilik ekibiyle birlikte çalımaktadır.
İngilizce bilmektedir.

Ozan Temmuz Binicier

Eş Kurucu

Ozan Temmuz Binicier İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunudur. Mezuniyetinden hemen sonra Tümosan Şirketinde Transmisyon Tasarım Mühendisi olarak başladığı kariyerine Borusan Makina ve Güç Sistemleri’nde Ürün Uzmanı ve Yöneticisi olarak devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesinde mühendislik eğitimini tamamlarken yaptığı stajlarda, Enercon şirketinde rüzgar türbinlerinin üretiminde rol almış, Bosna Hersek’te Ditrx şirketinde yurt dışı stajı tecrübesi edinmiş, Borusan Makina ve Güç Sistemleri’nde ise mühendislik yönetimini tecrübe etmiştir. Üniversite yıllarının başlarında matematik ve fizik derslerinden özel ders vererek girdiği eğitim sektörüne ilerleyen yıllarda mühendislik çizim programları eğitmeni olarak devam etmiştir. Kariyer Mimarı Bilişim Akademisinde bir yıl süreyle çizim programları eğitmenliği yapmıştır. Üniversite eğitimini tamamlarken Kaşif Eğitim ile tanışmış ve kurulma sürecinde etkin rol almıştır. Lise yıllarında lisanslı basketbol oynamıştır ve hobi olarak devam etmiştir. Bilardo, Tenis ve Gastronomi diğer ilgi alanlarıdır.

Mücahit Bilal Göker

Tasarımcı

Liseyi Bursa Erkek Lisesinde okudum. Bir modadır giden Bilgisayar Mühendisliği sınıfın çoğu gibi beni de etkisine almış ve bilgisayar mühendisi olmak istiyordum. Sınavdan güzel bir puan alıp da bölümleri ve meslekleri araştırmaya başlayınca mühendis bir karakterimin olmadığının farkına varıp mimarlığa yöneldim. Tasarım ve modelleme alanlarında kendimi geliştirdim. Güncel yazılımlar ve teknolojileri daima takip etmeye çalıştım. Üniversite boyunca sosyal medyada bazı sayfalarda ve farklı üniversitelerden farklı oluşumlara poster tasarımları yaptım. Bunun yanında hobi olarak kısa filmler çektim.

Şimdilerde kendimi Yapı Bilgi Modellemesi alanında geliştiriyorum. Ama beyaz kağıda olan tutkum devam ediyor.

Ataberk Özaydın

*

Ataberk Özaydın lise 1. sınıftan itibaren her sene aktif olarak proje yarışmalarına ve girişimcilik eğitimlerine katılmıştır. İlk olarak 9. sınıfta 400’den fazla kişinin başvurduğu inovasyon konulu t_MBA 7. Proje Yarışmasında Türkiye’de 1.’si olmuştur. İstanbul’da düzenlenen matematik yarışmasına okulunu temsilen katılmış ve 3. olmuştur. 9. sınıfta birden fazla girişimcilik eğitimine katılmıştır;Bunlardan biri Genç Fikirbazlar’dır. Burada 7 gün süren girişimcilik eğitimini en genç girişimci olarak başarıyla tamamlamıştır.

10. sınıfta İskoçya, İspanya, Almanya ve Türkiye’nin katıldığı Comenius AB projesiyle Almanya/Berlin’e gitmiş ve 6 gün orada eğitim görmüştür. Aynı sene “ Daha İyi Eğitim” konulu WoW AB Erasmus proje yarışmasına katılmış ve Türkiye’de 3. olmuştur. 10. sınıfın yazında League of Legends’ oyununda, ligde bulunduğu süre boyunca Türkiye’nin En Genç Profesyonel oyuncusu olarak Şampiyonluk Ligi’nde CREW Esports Club’da destek rolü oyuncusu olarak görev almıştır.

11. sınıfta ana konusu deprem olan projesiyle Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ne davet almıştır ve TÜBİTAK lise proje yarışmasına katılmış, 846 projeden ilk 100’e girerek bölge finallerine kalmıştır. Kendi dalında sırasız şekilde 4./6. olmuştur.

12. sınıfta Okul temsilcisi olarak katılmış olduğu İlçe Milli Eğitim toplantısında, Avcılar Öğrenci Ar-Ge merkezinin başkanı seçilmiştir ve bazı projelerde yer almıştır. 14 Mayıs 2017 tarihinde Lise mezuniyeti töreninde okulunun “Yılın Özgün Düşünce” ödülünü alan öğrencisi olmuştur.

Üniversite eğitimine devam eden Ataberk Özaydın son zamanlarda kendi girişimleriyle ilgilenmektedir. İngilizce bilmektedir.

Nursena Balatekin

Psikolog

Nursena Balatekin Üsküdar Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünü tam burslu okumuş ve yüksek onur öğrencisi olarak birincilikle bitirmiştir. Üniversite eğitimi sırasında aldığı derece sayesinde kazandığı bursla bir dönem Amerika’da Western Kentucky University’de, bir dönem Almanya’da Heinrich-Heine-Universität’da eğitimine devam etmiş, oradaki eğitimlerini üstün başarı ile tamamlamıştır. Almanya’da lisans eğitimi gördüğü dönemde yüksek lisans derslerine de katılmış, laboratuvarda araştırma asistanlığı yapmıştır. University College London’dan kendi araştırmasını yapabilmek için burslu kabul almıştır. Türkiye’de ise NPBeyin hastanesi, rehabilitasyon merkezi, engelliler merkezi, yaşlı bakım evi, ilkokul ve lisede staj yapmıştır. Lisans eğitimi boyunca kendi bölümü ve farklı alanlardaki hocalara asistanlık yapmış nicel ve nitel bilimsel çalışmalarda bulunmuş, ulusal ve uluslararası araştırmalara katılmış, araştırma asistanlığı ve koordinatörlüğü yapmıştır. Çok disiplinli çalışmalara önem veren Nursena Balatekin alan içinde ve dışında çok sayıda ulusal ve uluslararası seminer konferans, eğitim, çalıştay ve kongreye katılmış, düzenlemiştir. Post-kolonyal araştırma merkezinde araştırma asistanlığı ve koordinatörlük yapmış, biri ulusal biri uluslararası saha çalışmasında bulunmuş, sonuçlarını ise İngilizce ve Türkçe olarak akademik dergilerde yayınlamıştır. Bunun dışında uluslararası alanda yayınlanmış başka araştırma yayınları da bulunmaktadır. Lisans eğitimi boyunca ilkokul ve lise öğrencilerine bireysel mentorlük yapmıştır. Lisansı sırasında bir süre [n]Beyin Genç’in yönetim kurulunda bulunmuştur. Halen AçıkBeyinler araştırma grubu koordinatörlüğü yapmaktadır. Bireysel öğrenim analizi eğitimine devam etmektedir.

Nursena Balatekin, gönüllü çalışmalarda ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer almaktadır. Uluslararası bir derneğin Türkiye saha yardım etkinliklerinde gönüllü çalışmış ayrıca çevirmenlik yapmıştır. Türkiye’de faaliyet gösteren bir dernekte liseli öğrenciler için ekibiyle birlikte iki senedir haftalık atölye yürütmektedir. TEMA vakfı gönüllü üyesidir. Halen gönüllü olarak Hatay ve bölgesinde yer alan Suriyeli sığınmacılara psikososyal destek verip proje geliştiren Türkiye-İngiltere bağlantılı bir ekipte çalışmaktadır.

İngilizce ve Almanca bilmektedir.